Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Firemní den Provident

Společnost Provident Financial s.r.o. se zúčastnila v hostivařských stájí firemního dne. Práci, kterou pracovníci Providentu vykonali, pomohla nastartovat z jara další sezónu ve stájích, kde jezdí handicapované děti ze Zajíčka na koni a kde se děti z projektu Pomoc na blízko účastní letních příměstských pobytů. Všem zaměstnancům, kteří se firemního dne zúčastnili, moc děkujeme. Níže máte možnost si prohlédnout moc hezké video z onoho dne :-)

https://www.facebook.com/PomahamesProvidentem/posts/944062905711224

 

 

Zajíček na koni se účastnil prvního ročníku food festivalu v České televizi

I přes nepříznivé počasí během dopoledne se akce podařila. Účastníkům nejvíce chutnal borůvkový koláč a lilková pomazánka. K dobré náladě přispěl Ondra Slanina s jeho mini cooking show. Těšíme se na další ročník!

Food festival v České televizi

 

Na koně za vysvědčeníNa koně za vysvědčení

Drazí přátelé,
Zveme Vás a hlavně Vaše děti na prožití zábavného odpoledne u koní. Děti se budou moci svézt na koních, zahrát si zajímavé hry a vyrobit si něco pěkného.

Kdy?

V neděli 26. Června 2016 ve 13:00

Kde?

Ve stáji Jezdecké Akademie Bleu de Ciel v Praze – Hostivaři (K Horkám 54, Praha 10)

 

Food Revolution Day

V pátek 20. května se žáci ze základní školy praktické a speciální Lužiny, s kterou spolupracujeme a jejíž děti jsou zároveň i klienty Zajíčka na koni a pomáháme jim, zúčastnili akce zdravého vaření Jamiho Olivera CHEF PARADE v prostorách holešovické školy vaření.
Čtrnáct žáků kuchařských prací se zapojilo do přípravy zdravých pokrmů, jak se jim to zdařilo posuďte dle přiložených fotografií.

Food Revolution Day

 

Terapeutický den

V sobotu 21.5. nám jako obvykle přálo počasí a terapeutický den proběhl celý zalitý sluncem. Tentokrát vozili děti kobylka Diana a poník Šimon a do terapie se nadšeně zapojili i sourozenci našich klientů, kteří pomáhali s čištěním koní, asistovali při vodění na jízdárně. Ostatní zvířecí osazenstvo nezůstalo nepovšimnuto. Kočky, novopečené maminky, nejdříve spořádaly můj sendvič a pak se nechaly důkladně od každého pomazlit. Zkontrolovali jsme, jak vyrostli králíčci, a koníkům ve výběhu jsme udělali radost jablky a mrkví.

Ze Zajíčku dobrovolnice Jana Dědovská

Klub přátel zajíčka

Květen byl v našem Klubu přátel zajíčka opět velmi kulturní...Je vidět, že když se Klub vydal tento rok na divadelní cestu (kolem svého úžasného světa), udělal dobře!

Členové o nečlenové (protože na akce vítáme účast všech...) jsou vděční diváci a tak to má být...

Od ledna společně chodíme do dvou divadel: Divadlo pod Palmovku a s dětmi na Kampu. V divadlech už nás znají, dávají nám slevy a v obou se nás nyní při loučení ptali, zda od září s námi mohou zase počítat :-) To je moc milé...

A co nám přichystal květen? Co se v KPZ odehrálo?

Bylo toho hodně.

S dětmi jsme byli na Kampě na Dědeček Oge, s dospěláky v Divadle pod Palmovkou na Králova řeč. Hlavní hrdina Martin Stránský se dokonce vyfotil s naším Erikem, takže jsme měli všichni radost :)

Ale to nebylo v květnu všechno... Ještě jsme stihli jak jedno představení v divadle, tak i do kina... Divadlo navíc bylo pro děti i pro dospěláky - Návrat malého prince... Představení s Honzou Potměšilem nemělo chybičky...

A nakonec díky spolupráci s Dobrými vílami jsme zavítali i do kina.... pohádková komedie Jak jsem nesnědl svého tátu rozesmála nejen děti, ale i nás dospělé...

V červnu máme pro nás všechny milou akci v Hostivaři a tou zakončíme společný školní rok...Nu a od října se těšíme zase na naše divadelní toulky...

Pokud by chtěl někdo něco vidět a chtěl by jít společně s námi, dejte nám typ a určitě to vyjde... A nemusí to být do našich známých divadel...KPZ rádo zavítá i jinam, na to vemte jed :-)

A pozor, členové brzy dostanou novou přihlášku :-) Zajíček na koni, o.p.s. má pro KPZ vlastní spolek a mnoho akcí půjde nyní přes spolek - Klub přátel zajíčka, z.s. Prakticky se prosím, ale nic nemění...Jen další administrativa, další číslo účtu a další legrace....

KPZ květen

Naše kavárna Café Adastra není pro nikoho daleko...

...nebo alespoň našim klientům z Brna, co s námi již 8 let jezdí na letní tábory, byla návštěva Prahy a naší kavárny velkou radostí a dlouhé cesty rozhodně nelitovali :-)

Café AdAstra

Novinky z fráninky

V květnu bude fráninka pro nejmenší následovně:
4.5. lekce pro nejmenší
11.5. lekce pokročilí
18.5. lekci mají obě skupinky
25.5. obě lekce se ruší (akce v Hostivaři)
1.6. lekci mají obě skupinky

Zápisy z lekcí pro nejmenší, sledujte pravidelně na stránkách :-)

Novinky z fráninky

Natáčení pořadu "Klíč"

Tento týden proběhlo v Café AdAstra a ve stáji Bleu de Ciel v Hostivaři natáčení Zajíčka na koni do pořadu české televize "Klíč" . Byly to velmi kreativní tři dny, v průběhu kterých Zajíčka sledoval televizní štáb se svojí kamerou. Moc děkujeme celému týmu z české televize. Těšíme se na vysílání pořadu, které proběhne pravděpodobně 25. května. Datum a čas ještě upřesníme.

Natáčení pořadu "Klíč"Natáčení pořadu "Klíč"

Dubnový terapeutický den

Na dubnovém terapeutickém dni se povozily jak děti s handicapy, tak děti z projektu Pomoc na blízko. Děti s handicapy měly terapeutickou jízdu a ostatní měly výcvik jízdou na koni. Děkujeme dobrovolnici Janě Dědovské za to, že všechny děti povozila a děkujeme samozřejmě všem koníkům. Těšíme se na vás na dalším terapeutické dni, a to 21. května.

Ježíšek dělá radost dětem po celý rok

Kačenka děkuje za hezký dáreček, didaktické hry a hříčky ji opravdu baví :-)

Kačenka

Kačenka

Besídka AdAstra

V pátek jsme prožili milé hudební odpoledne v kavárně. Hudebníci byly samé děti, bez rozdílu, zda s handicapem či bez. Zpívalo se, a to sólově i sborově, hrály se krásné skladby na klavír, na flétnu, na kytaru a na housle. Děti byly nadšené, dospělí dojatí :-). Děkujeme dětem za krásnou hudbu a těšíme se už moc na příště.

Besídka AdAstra 15.4.2016

Dílničky

Dílničkám na naší kavárně AdAstra se daří. Děti chodí dvakrát týdně vyrábět, hrát si i si zazpívat. Některé jsou zde s maminkami, některé mají maminky ve vedlejší části kavárny, aby si maminky užily klid a děti vyzkoušely být chvilky "samy" :) Přijďte se podívat v dubnu každé pondělí od 13.30 a každý čtvrtek od 10.30. Docházka nemusí být pravidelná, na každou dílnu se hlásíme zvlášť paní učitelce Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Letní integrační pobyty a Příměstské jezdecké pobyty se budou konat v těchto termínech: 

I.turnus Příměstského jezdeckého pobytu, Praha Hostivař: 4. - 8. července

II.turnus Příměstského jezdeckého pobytu Praha Hostivař: 11. - 15. července

III. turnus Terapeutického integračního pobytu, Velká Úpa: 25. - 31. července

IV.turnus Terapeutického integračního pobytu, Velká Úpa: 1. - 7. srpna

V. turnus Příměstského jezdeckého pobytu, Praha Hostivař: 15. - 19. srpna

VI. turnus Příměstského jezdeckého pobytu, Praha Hostivař: 22. - 26. srpna

Terapeutické pobyty budou probíhat ve Velké Úpě v Krkonoších. Plná cena pobytu je 5.990,- Kč, klienti Zajíčka na koni zaplatí za osobu/pobyt 2.200,- Kč. V ceně je ubytování, strava, terapie. Finanční otázka nesmí být pro nikoho překážkou - v tomto případě kontaktujte prosím Helenu Krejčíkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děti se svými rodiči či pečovateli se mohu těšit na terapeutické jízdy na koních a "mazlící" terapie s koníky. Dále na sportovní aktivity, individuálně přizpůsobené všem dětem, arteterapeutická dopoledne, výlety a jiné. Těšíme se na vás všichni ze Zajíčka a koníci ze stáje Bleu de Ciel. Více informací o přihlášení: Martin Splavec: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Příměstské pobyty pořádáme ve spolupráci s Jezdeckou akademií Bleu de Ciel v Praze v Hostivaři. Cena pobytu je 5.000,- Kč. V ceně je celodenní program. Možno domluvit stravu, bez navýšení ceny. Klienti programu Pomoc na blízko mají cenu individuální - pro individuální konzultace kontaktujte prosím Helenu Krejčíkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Děti se zde učí základům či pokročilejší práci jak s koňmi, tak na koních. Všichni se mohou těšit na dvě lekce jízdy každý den, nebo na dlouhé vyjížďky do lesoparku, společně budeme trávit dny s koňmi na pastvinách a učit se o koních nejen důležité informace, ale i jen ty zajímavé :-) Na všechny děti se moc těšíme!! Více informací o přihlášení u Veroniky Náměstkové: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Terapeutický den

V neděli 24.dubna se koná ve stáji Bleu de Ciel v Hostivaři Terapeutický den pro děti s handicapy. Pokud máte zájem o terapeutickou jízdu, prosím kontaktujte Veroniku Náměstkovou. Těšíme se na vás!

Ježíšek 2015 v číslech

Projekt "Pomoc na blízko" v roce 2015 pomáhal! Můžete se podívat, kolik bylo šťastných tvářiček, kterým jsme s pomocí všech úžasných Ježíšků pomohli. Podpořilo se mnoho dětí a to nejen hmotnými dárky, ale i finančně. Děkujeme všem dárcům.

Ježíšek 2015 v číslech

Děti potřebují vaši pomoc po celý rok - přání dětí postupně aktualizujeme jednak na stránkách Ježíška nebo můžete zavítat do naší kavárny na Praze 2 v ulici Podskalská 8 a zde je umístěn celoroční adventní kalendář, kde můžete najít též podněty pro pomoc.

Zveme Vás na přednášku s tématem "Sexualita osob s handicapy"

organizovanou ZŠ praktickou a ZŠ speciální Lužiny (Trávníčkova 1743, Praha 5). V případě zájmu se hlaste u Heleny Krejčíkové

Pozvánka

ODPOLEDNÍ RECITÁL "PRO RADOST"

VYSTOUPENÍ DĚTÍ ZE ZAJÍČKA NA KONI A Z PONDĚLNÍCH DÍLNIČEK
Přijďte si poslechnout opravdu krásné pěvecké vystoupení naší klientky Klárky Šmídlové. Klárku Šmídlovou doprovodí na klavír Klárka Šulcová.
ZAPOJTE I SVÉ DĚTI!
Vítáme všechny děti, které by chtěly zahrát, zazpívat! Stačí se předem přihlásit.
Pro přihlášení dětí k produkci kontaktuje prosím paní Helenu Krejčíkovou

KDY? V pátek 15. 4. od 16:00

Recitál "PRO RADOST"

Český červený křížKurz první pomoci

Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 1a Zajíček na koni, o.p.s. pořádají kurz: PRVNÍ POMOC U DĚTÍ

4 HODINOVÝ KURZ PRVNÍ POMOCI PRO MAMINKY, PEDAGOGY A DALŠÍ ZÁJEMCE

V kurzu se naučíte poskytnout první pomoc dítěti, které je v bezvědomí, má zástavu dechu a oběhu nebo vdechlo cizí těleso. Výuka je omezena na nejnutnější teorii, větší důraz je kladen na praktickou část. Kurz je vhodný pro dobrovolníky organizace, zaměstnance organizace a dále jako proškolení zaměstnanců škol, školek, mateřských center, ale i pro maminky a podobně...

Kurz uskutečníme: 9.5. v 17.00 (do cca 20.30/21.00 dle situace) v Café AdAstra, Podskalská 8, Praha 2, Účastníci obdrží potvrzení o absolvování kurzu.

Výuku zajišťují: zdravotničtí instruktoři ČČK s praxí v poskytování i výuce první pomoci.

Cena kurzu: 500,- Kč za osobu – dobrovolníci Zajíčka na koni a členové KPZ a zaměstnanci a dohodáři Zajíčka, ostatní 600,- na osobu.

Při výuce používáme: resuscitační figuríny, obvazový materiál, výuková videa. Účastníci obdrží příručku První pomoc u dětí.

OSNOVA KURZU

  • Základní chování ošetřujícího, vlastní bezpečnost zachránce
  • Přivolání pomoci
  • Bezvědomí + praktický nácvik péče o bezvědomého
  • Zástava dechu a oběhu + praktický nácvik resuscitace na figuríně dospělého, dítěte a kojence
  • Masivní krvácení + praktický nácvik zástavy krvácení
  • Běžná poranění - popáleniny, úrazy hlavy
  • Interní stavy - astma, epilepsie
  • Dotaz


Přihlášení:
(rezervace místa v kurzu předem je nutná!!!) pan Martin Splavec: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu: 724 958 351. Dobrovolníci a členové KPZ mají přednost

Zprávičky z fráninky pro nejmenší

S jarem přichází i nová chuť k pohybu a tak nemeškáme ani na fránince. Učíme se čile a když je nám na hodině již prostor malý - jdeme se učit třeba na schody... Čísla, barvy, zvířátka, vše nám jde :-)

A když se hodně snažíme, máme odměnu...

Je suis petite,
tu es petit,
mon chocolat?

Bon Appétit :-)

Fráninka pro nejmenší 23.3.2016

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství

 

Rychlerozkládací nůžkové stany | Expodum.cz

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru