Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Zprávičky z fráninky pro nejmenší

S jarem přichází i nová chuť k pohybu a tak nemeškáme ani na fránince. Učíme se čile a když je nám na hodině již prostor malý - jdeme se učit třeba na schody... Čísla, barvy, zvířátka, vše nám jde :-)

A když se hodně snažíme, máme odměnu...

Je suis petite,
tu es petit,
mon chocolat?

Bon Appétit :-)

Fráninka pro nejmenší 23.3.2016

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

První jarní den v Café AdAstra

První jarní den letošního roku je pro kavárnu AdAstra, která zaměstnává lidi s handicapy, nezapomenutelný. V salonku kavárny se sešlo na 40 lidí, aby oslavilo příchod jara tou nejkrásnější cestou, cestou poesie.

Zazněly ukázky z per klasiků známých i méně známých a to v mnoha světových jazycích. V originále překvapil asi nejvíce Federico Garcia Lorca, Ilya Selvinsky, Nazim Hikmet, Do Trung Quan (autorka se omlouvá za absenci aksantů). A dámské publikum potěšily zamilované úryvky jako např. z Manon Lescaut od Vítězslava Nezvala v podání dvou opravdu roztomilých studentů... Všechny úryvky byly recitovány studenty English College in Prague, v jejich režii celý večer byl. Velké poděkování patří organizující dvojici: slečně Markétě Sisákové a panu Martinovi Turkovi. Markétu, jako krásnou a velmi schopnou průvodkyni celým večerem, by jistě napříště uvítal mnohý pořadatel podobných akcí...

Studenti navíc mezi sebou vybrali částku 1469,- Kč, která bude využita na odměny handicapovaných pracovníků. Včera v době večírku pomáhal na kavárně náš úžasný pracovník Adam.

Všem děkujeme za krásný večer... A naše kavárna je studentům kdykoli otevřena pro podobně krásný a nezapomenutelný večer...

Markéta Šulcová, ředitelka o.p.s. Zajíček na koni

Café AdAstra 21-03-2016

Terapeutický den v sedle

Minulý týden v neděli proběhl ve stáji Bleu de Ciel Terapeutický den v sedle, kterého se zúčastnili klienti Zajíčka na koni a děti z organizace Rosa. Každé s osmi dětí mělo možnost terapeutické jízdy na koni a ve volné chvíli si velmi užili ostatní zvířátka ze stáje - králíčky, koťata a samozřejmě i mazlení s koníky. Další, tentokrát dubnový, Terapeutický den, proběhne v neděli 24.4. Těším se na vás!

Změna konání Zimních integračních pobytů

Dochází ke změně data a místa I. turnusu Zimního integračního pobytu v roce 2017. Za změnu se omlouváme. Podrobnosti najdete na stránkách projektu

Velikonoční vyrábění

Včera jsme se Zajíčkem jeli na Luka do ZŠ praktická a ZŠ speciální na Velikonoční vyrábění s Míšou Huslarovou. Byla tam spousta maminek s dětmi a všichni si vyrobili něco hezkého domů, aby si ozdobili jarně byt. V příjemné atmosféře se krásně vyrábělo a samozřejmě i povídalo.

Děkujeme moc Míše Huslarové za dílničku a děkujeme paní ředitelce Věře Kozohorské, že může Zajíček dílničky ve škole navštěvovat.

Velikonoční vyrábění

fotogalerie

Terapeutický den v sedle

Tuto neděli 13. března proběhne v Hostivaři Terapeutický den v sedle. Kdo by měl z klientů zájem, prosím o brzké nahlášení slečně Veronice Náměstkové na telefonní číslo: 731 408 955. Těší se na vás koně ze stáje Bleu de Ciel.

Café AdAstra

Zdá se, že se blíží jaro a tak ani naši handicapovaní zaměstnanci na kavárně nezahálí. Vyrábí pro nás všechny krásnou výzdobu... Přijďte za nimi na kávu a jukněte do našeho obchůdku... Přeme všem hezký březen :-)

Přichází jaro - Café AdAstraPřichází jaro - Café AdAstra

Dílna AdAstra

Zajíček na koni má nový projekt pro děti a jejich maminky. Každé pondělí se scházíme na aktivní dílnu v naší kavárně AdAstra. Děti tvoří a maminky si mohou v klidu popovídat, přečíst noviny, nebo mít třeba pracovní schůzku.

Program na měsíc březen

Dílna AdAstra

Proběhl II. turnus Zimních pobytů

Máme za sebou druhý turnus zimního pobytu na Božím Daru. Tentokrát jsme si mysleli, že nám to skutečně se sněhem nemůže vyjít, ale usmálo se na nás opět štěstí a po nedělním a úterním dešti, kdy všechen sníh slezl, se už v úterý zase dalo lyžovat a běžkovat. Navíc bylo krásně. Užili jsme si spousty legrace - od velkých po malé kopce na lyžích, běžkách, snowboardu či sáňkách. I za hranicemi jsme se byli podívat na běžecký skiareál. V Čechách bylo ale lépe - večery jsme si povídali, buď na faře nebo třeba v místním penzion Daniela. Jako po každé na nás byli všichni všude milí - díky Ti, Boží Dare :-)

Pobyty pro klienty s handicapy se mohly konat díky těmto dárcům:

EY RWE adastra zch novako-ski

ZIT 2

Velikonoční dílnička 15.3.2016

Velikonoční dílnička 15-03-2016

Bowling za vysvědčení

První únorový víkend jsme pozvali děti, členy KPZ, klienty ze Zajíčku na již opravdu tradiční bowling za vysvědčení. Všichni si to báječně užili, jejich výkony byly úžasné - kosili jednu kuželku za druhou. Pořadí vítězů najdete zde: Péťa Šulc, Adam Tomášek, Marjánka Krejčíková, Ela Votočková, Šíma Verner. Ukázky sportovního zápolení najdete na fotografiích :-)

Bowling za vysvědčení 6-2-2016

Časopis IN - rozhovor s dobrovolníkem Filipem

Přinášíme rozhovor do časopisu IN s naším dobrovolníkem Filipem. Koukněte na odkaz, přejeme příjemné čtení. A Tobě Filipe díky, jak za hezký článek, tak za tvou práci pro Zajíčka :-)

Fráninka pro nejmenší

Fránika pro nejmenší bude v únoru takto:

3.2. 2016
17.2. 2016
pak již v březnu 2.3. 2016
 
Těším se na vás... Markéta

Karneval v Café AdAstra

Blíží se doba postní a každý ví, že začíná masopustem... I na Adastře se sešly děti pro masoputní rej - tančit, hrát si, zpívat, kreslit... Zábavy a legrace bylo ažaž... Navíc každé z dítek s handicapem a ze sociálně slabého prostředí dostalo krásnou knížku, palačinku a spoustu jiných dobrot...

Děkujeme všem za pomoc s přípravou a chválíme personál kavárny za skvělej přístup k takovýmu reji ツ Vždyť se našem salonku sešlo 27 dětí ツ a to už je znát...

Podle rozjařených výkřiků už "náctiletých kluků" na konci - to byl FAKT SKVĚLEJ KARNEVAL ツ

karneval v Café AdAstra

fotogalerie

Sledujte náš kalendář akcí pro rok 2016

Kalendář akcí

Montessori základní škola Andílek v Café AdAstra

Café Adastra a Zajíček na koni hostily minulý týden děti z Montessori základní školy Andílek. Návštěva měla pro děti hned dvojí význam. Nejprve dostaly od paní učitelek pololetní vysvědčení a poté jsme si společně povídali o kavárně a o celém Zajíčku. Vysvětlili jsme si, že naše kavárna není jen tak obyčejná kavárna, a že Zajíček pomáhá nejen v kavárně. Pracovníci Michal a Adam všechny bravurně obsloužili a my doufáme, že těmito setkáními v dětech zanecháme cit pro to, že být jiný neznamená být mimo naší společnost a že ten kdo může, by měl těm, kdo nemůžou, pomáhat.

Vysvědčení v Café AdAstra

Pojďte s námi na karneval!

…Setkáme se v salonku kavárny AdAstra v pátek 5.2. v 15.00…

…tancování a hraní…

…pro děti malé občerstvení…

…vstup s maskou je doporučený a milý…

…vítáme zpěváčky písničky a nebo kreslíře obrázků – na místě budou pastelky a papíry…

…plánovaný konec 16.30 až 17.00…

Je potřeba se přihlásit a to Markétě Šulcové! Kapacita míst je omezena. Vstupné dobrovolné jako příspěvek pro kavárnu.

A co že je to ten karneval? Karneval neboli masopust je v původním smyslu „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „dát pryč maso“), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu.
 

Zajíček v Klubu Rádia Junior

Zajíček minulý týden - 21.1. hovořil do rádia. Přesněji řečeno na Rádiu Junior proběhlo živé vysílání o Zajíčku na koni, o.p.s. a Jezdecké akademii Bleu de Ciel. Živé natolik, že jsme do rádia přišli i s koníčkem Leou a králíkem Paštikou. Více si poslechněte zde.

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství


Jezdecká akademie Bleu de Ciel

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

CEZ EPP

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru