Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Besídka AdAstra

V pátek jsme prožili milé hudební odpoledne v kavárně. Hudebníci byly samé děti, bez rozdílu, zda s handicapem či bez. Zpívalo se, a to sólově i sborově, hrály se krásné skladby na klavír, na flétnu, na kytaru a na housle. Děti byly nadšené, dospělí dojatí :-). Děkujeme dětem za krásnou hudbu a těšíme se už moc na příště.

Besídka AdAstra 15.4.2016

Dílničky

Dílničkám na naší kavárně AdAstra se daří. Děti chodí dvakrát týdně vyrábět, hrát si i si zazpívat. Některé jsou zde s maminkami, některé mají maminky ve vedlejší části kavárny, aby si maminky užily klid a děti vyzkoušely být chvilky "samy" :) Přijďte se podívat v dubnu každé pondělí od 13.30 a každý čtvrtek od 10.30. Docházka nemusí být pravidelná, na každou dílnu se hlásíme zvlášť paní učitelce Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Letní integrační pobyty a Příměstské jezdecké pobyty se budou konat v těchto termínech: 

I.turnus Příměstského jezdeckého pobytu, Praha Hostivař: 4. - 8. července

II.turnus Příměstského jezdeckého pobytu Praha Hostivař: 11. - 15. července

III. turnus Terapeutického integračního pobytu, Velká Úpa: 25. - 31. července

IV.turnus Terapeutického integračního pobytu, Velká Úpa: 1. - 7. srpna

V. turnus Příměstského jezdeckého pobytu, Praha Hostivař: 15. - 19. srpna

VI. turnus Příměstského jezdeckého pobytu, Praha Hostivař: 22. - 26. srpna

Terapeutické pobyty budou probíhat ve Velké Úpě v Krkonoších. Plná cena pobytu je 5.990,- Kč, klienti Zajíčka na koni zaplatí za osobu/pobyt 2.200,- Kč. V ceně je ubytování, strava, terapie. Finanční otázka nesmí být pro nikoho překážkou - v tomto případě kontaktujte prosím Helenu Krejčíkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děti se svými rodiči či pečovateli se mohu těšit na terapeutické jízdy na koních a "mazlící" terapie s koníky. Dále na sportovní aktivity, individuálně přizpůsobené všem dětem, arteterapeutická dopoledne, výlety a jiné. Těšíme se na vás všichni ze Zajíčka a koníci ze stáje Bleu de Ciel. Více informací o přihlášení: Martin Splavec: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Příměstské pobyty pořádáme ve spolupráci s Jezdeckou akademií Bleu de Ciel v Praze v Hostivaři. Cena pobytu je 5.000,- Kč. V ceně je celodenní program. Možno domluvit stravu, bez navýšení ceny. Klienti programu Pomoc na blízko mají cenu individuální - pro individuální konzultace kontaktujte prosím Helenu Krejčíkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Děti se zde učí základům či pokročilejší práci jak s koňmi, tak na koních. Všichni se mohou těšit na dvě lekce jízdy každý den, nebo na dlouhé vyjížďky do lesoparku, společně budeme trávit dny s koňmi na pastvinách a učit se o koních nejen důležité informace, ale i jen ty zajímavé :-) Na všechny děti se moc těšíme!! Více informací o přihlášení u Veroniky Náměstkové: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Terapeutický den

V neděli 24.dubna se koná ve stáji Bleu de Ciel v Hostivaři Terapeutický den pro děti s handicapy. Pokud máte zájem o terapeutickou jízdu, prosím kontaktujte Veroniku Náměstkovou. Těšíme se na vás!

Ježíšek 2015 v číslech

Projekt "Pomoc na blízko" v roce 2015 pomáhal! Můžete se podívat, kolik bylo šťastných tvářiček, kterým jsme s pomocí všech úžasných Ježíšků pomohli. Podpořilo se mnoho dětí a to nejen hmotnými dárky, ale i finančně. Děkujeme všem dárcům.

Ježíšek 2015 v číslech

Děti potřebují vaši pomoc po celý rok - přání dětí postupně aktualizujeme jednak na stránkách Ježíška nebo můžete zavítat do naší kavárny na Praze 2 v ulici Podskalská 8 a zde je umístěn celoroční adventní kalendář, kde můžete najít též podněty pro pomoc.

Zveme Vás na přednášku s tématem "Sexualita osob s handicapy"

organizovanou ZŠ praktickou a ZŠ speciální Lužiny (Trávníčkova 1743, Praha 5). V případě zájmu se hlaste u Heleny Krejčíkové

Pozvánka

ODPOLEDNÍ RECITÁL "PRO RADOST"

VYSTOUPENÍ DĚTÍ ZE ZAJÍČKA NA KONI A Z PONDĚLNÍCH DÍLNIČEK
Přijďte si poslechnout opravdu krásné pěvecké vystoupení naší klientky Klárky Šmídlové. Klárku Šmídlovou doprovodí na klavír Klárka Šulcová.
ZAPOJTE I SVÉ DĚTI!
Vítáme všechny děti, které by chtěly zahrát, zazpívat! Stačí se předem přihlásit.
Pro přihlášení dětí k produkci kontaktuje prosím paní Helenu Krejčíkovou

KDY? V pátek 15. 4. od 16:00

Recitál "PRO RADOST"

Český červený křížKurz první pomoci

Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 1a Zajíček na koni, o.p.s. pořádají kurz: PRVNÍ POMOC U DĚTÍ

4 HODINOVÝ KURZ PRVNÍ POMOCI PRO MAMINKY, PEDAGOGY A DALŠÍ ZÁJEMCE

V kurzu se naučíte poskytnout první pomoc dítěti, které je v bezvědomí, má zástavu dechu a oběhu nebo vdechlo cizí těleso. Výuka je omezena na nejnutnější teorii, větší důraz je kladen na praktickou část. Kurz je vhodný pro dobrovolníky organizace, zaměstnance organizace a dále jako proškolení zaměstnanců škol, školek, mateřských center, ale i pro maminky a podobně...

Kurz uskutečníme: 9.5. v 17.00 (do cca 20.30/21.00 dle situace) v Café AdAstra, Podskalská 8, Praha 2, Účastníci obdrží potvrzení o absolvování kurzu.

Výuku zajišťují: zdravotničtí instruktoři ČČK s praxí v poskytování i výuce první pomoci.

Cena kurzu: 500,- Kč za osobu – dobrovolníci Zajíčka na koni a členové KPZ a zaměstnanci a dohodáři Zajíčka, ostatní 600,- na osobu.

Při výuce používáme: resuscitační figuríny, obvazový materiál, výuková videa. Účastníci obdrží příručku První pomoc u dětí.

OSNOVA KURZU

  • Základní chování ošetřujícího, vlastní bezpečnost zachránce
  • Přivolání pomoci
  • Bezvědomí + praktický nácvik péče o bezvědomého
  • Zástava dechu a oběhu + praktický nácvik resuscitace na figuríně dospělého, dítěte a kojence
  • Masivní krvácení + praktický nácvik zástavy krvácení
  • Běžná poranění - popáleniny, úrazy hlavy
  • Interní stavy - astma, epilepsie
  • Dotaz


Přihlášení:
(rezervace místa v kurzu předem je nutná!!!) pan Martin Splavec: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu: 724 958 351. Dobrovolníci a členové KPZ mají přednost

Zprávičky z fráninky pro nejmenší

S jarem přichází i nová chuť k pohybu a tak nemeškáme ani na fránince. Učíme se čile a když je nám na hodině již prostor malý - jdeme se učit třeba na schody... Čísla, barvy, zvířátka, vše nám jde :-)

A když se hodně snažíme, máme odměnu...

Je suis petite,
tu es petit,
mon chocolat?

Bon Appétit :-)

Fráninka pro nejmenší 23.3.2016

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

První jarní den v Café AdAstra

První jarní den letošního roku je pro kavárnu AdAstra, která zaměstnává lidi s handicapy, nezapomenutelný. V salonku kavárny se sešlo na 40 lidí, aby oslavilo příchod jara tou nejkrásnější cestou, cestou poesie.

Zazněly ukázky z per klasiků známých i méně známých a to v mnoha světových jazycích. V originále překvapil asi nejvíce Federico Garcia Lorca, Ilya Selvinsky, Nazim Hikmet, Do Trung Quan (autorka se omlouvá za absenci aksantů). A dámské publikum potěšily zamilované úryvky jako např. z Manon Lescaut od Vítězslava Nezvala v podání dvou opravdu roztomilých studentů... Všechny úryvky byly recitovány studenty English College in Prague, v jejich režii celý večer byl. Velké poděkování patří organizující dvojici: slečně Markétě Sisákové a panu Martinovi Turkovi. Markétu, jako krásnou a velmi schopnou průvodkyni celým večerem, by jistě napříště uvítal mnohý pořadatel podobných akcí...

Studenti navíc mezi sebou vybrali částku 1469,- Kč, která bude využita na odměny handicapovaných pracovníků. Včera v době večírku pomáhal na kavárně náš úžasný pracovník Adam.

Všem děkujeme za krásný večer... A naše kavárna je studentům kdykoli otevřena pro podobně krásný a nezapomenutelný večer...

Markéta Šulcová, ředitelka o.p.s. Zajíček na koni

Café AdAstra 21-03-2016

Terapeutický den v sedle

Minulý týden v neděli proběhl ve stáji Bleu de Ciel Terapeutický den v sedle, kterého se zúčastnili klienti Zajíčka na koni a děti z organizace Rosa. Každé s osmi dětí mělo možnost terapeutické jízdy na koni a ve volné chvíli si velmi užili ostatní zvířátka ze stáje - králíčky, koťata a samozřejmě i mazlení s koníky. Další, tentokrát dubnový, Terapeutický den, proběhne v neděli 24.4. Těším se na vás!

Změna konání Zimních integračních pobytů

Dochází ke změně data a místa I. turnusu Zimního integračního pobytu v roce 2017. Za změnu se omlouváme. Podrobnosti najdete na stránkách projektu

Velikonoční vyrábění

Včera jsme se Zajíčkem jeli na Luka do ZŠ praktická a ZŠ speciální na Velikonoční vyrábění s Míšou Huslarovou. Byla tam spousta maminek s dětmi a všichni si vyrobili něco hezkého domů, aby si ozdobili jarně byt. V příjemné atmosféře se krásně vyrábělo a samozřejmě i povídalo.

Děkujeme moc Míše Huslarové za dílničku a děkujeme paní ředitelce Věře Kozohorské, že může Zajíček dílničky ve škole navštěvovat.

Velikonoční vyrábění

fotogalerie

Terapeutický den v sedle

Tuto neděli 13. března proběhne v Hostivaři Terapeutický den v sedle. Kdo by měl z klientů zájem, prosím o brzké nahlášení slečně Veronice Náměstkové na telefonní číslo: 731 408 955. Těší se na vás koně ze stáje Bleu de Ciel.

Café AdAstra

Zdá se, že se blíží jaro a tak ani naši handicapovaní zaměstnanci na kavárně nezahálí. Vyrábí pro nás všechny krásnou výzdobu... Přijďte za nimi na kávu a jukněte do našeho obchůdku... Přeme všem hezký březen :-)

Přichází jaro - Café AdAstraPřichází jaro - Café AdAstra

Dílna AdAstra

Zajíček na koni má nový projekt pro děti a jejich maminky. Každé pondělí se scházíme na aktivní dílnu v naší kavárně AdAstra. Děti tvoří a maminky si mohou v klidu popovídat, přečíst noviny, nebo mít třeba pracovní schůzku.

Program na měsíc březen

Dílna AdAstra

Proběhl II. turnus Zimních pobytů

Máme za sebou druhý turnus zimního pobytu na Božím Daru. Tentokrát jsme si mysleli, že nám to skutečně se sněhem nemůže vyjít, ale usmálo se na nás opět štěstí a po nedělním a úterním dešti, kdy všechen sníh slezl, se už v úterý zase dalo lyžovat a běžkovat. Navíc bylo krásně. Užili jsme si spousty legrace - od velkých po malé kopce na lyžích, běžkách, snowboardu či sáňkách. I za hranicemi jsme se byli podívat na běžecký skiareál. V Čechách bylo ale lépe - večery jsme si povídali, buď na faře nebo třeba v místním penzion Daniela. Jako po každé na nás byli všichni všude milí - díky Ti, Boží Dare :-)

Pobyty pro klienty s handicapy se mohly konat díky těmto dárcům:

EY RWE adastra zch novako-ski

ZIT 2

Velikonoční dílnička 15.3.2016

Velikonoční dílnička 15-03-2016

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

CEZ EPP

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru