Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010


Zajíčkovy starší letní integrační tábory - odkazy na fotogalerii:

Kout na Šumavě 2007

Janov 2006

Máchovo jezero 2005

2010 - II. turnus: Poslův mlýn - Doksy

Beruška, Ferda, Včelí medvídci..ti nejmenší mezi námi- letošní táborová hraVzpomínky na léto vždycky nějak voní. Někomu mořem, jinému sluncem a nám „zajíčkům“ hlavně senem, koňským potem a přátelským objetím. Letos bylo takových objetí mnoho, a proto ve většině z nás zůstal hřejivý pocit, který si rádi připomeneme hned, jak spadnou na zem první podzimní listy.

Na počátku tábora jsme si užili mravenčí práci, kterou vždy přináší situování na novém místě. Díky obrovské vstřícnosti místních lidí a perfektnímu týmu zkušených dobrovolníků však vše proběhlo bez chybičky a my jsme této volby vůbec nelitovali! Během pobytu měly děti možnost setkat se s Ferdou a s Beruškou, zalétat si s včelkou Májou, a také s řiditelnými draky a užít si přírody s Včelími medvídky. Obrovský úspěch sklidilo divadélko o Makové panence a motýlu Emanuelovi; nelze zapomenout na ty nádherné kostýmy; dobrodružství přineslo hledání ztracených koníků a ještě větší pak výstup na hrad Bezděz. Radostné dovádění na diskotéce vystřídaly chvíle strachu na noční bojovce, kde ovšem na závěr získaly děti cennou indicii k nalezení pokladu Broučků.

Každý den probíhaly také již tradiční terapie pro děti – sportovní hry, masáže, jízdy na koních, muzikoterapie a arteterapie, skvěle propojená s tématy dne. A navíc také relaxace pro rodiče – korálkování, aurasoma, hudební večer a vřelá večerní posezení.

Loučení je vždy těžké. Někdo má slzy v duši, jiný zmáčí celý kapesník a my „zajíčci“ se loučíme doufajíce, že se příští tábor zase tak vydaří!

fotogalerie

2010 -  IV. turnus: Bučovice II

Na tábor za námi přijela velmi milá návštěva - pan Václav Vydra se svou ženou.Tento závěrečný turnus naplno splňoval jeden z nejdůležitějších Zajíčkových principů a tím je princip integrace. Poznali jsme to hlavně na tom, že naši dlouholetí klienti jako je například Patrick Harbal, Klárka Šimková nebo Miky Turková se zdáli být velmi spokojení a měli jsme z nich pocit, že se cítí dobře. Dávali nám to svými úsměvy najevo. Dalším způsobem projevená integrace byla skvělá komunikace mezi maminkami zdravých a handicapovaných dětí. Maminky si spolu celý týden krásně povídaly a povídaly a povídaly… :-).

A na závěr, ale v neposlední řadě, byl hlavním rysem tohoto turnusu velký zájem dětí o koně. Zájem byl vždy, ale tentokrát děti až plakaly, když nemohly být ráno v první skupince na projížďku. Což je trochu smutné, ale zároveň to nás a i koně moc těší. Dohromady 23 dětí se pustilo na závěr táborového pobytu za pokladem, který nade vše přesáhl jejich očekávání. Díky sponzorům našly děti v balíčcích, na míru šitých pro každého z nich, knížky, hračky, tašky, balónky a spoustu jiného.

Na tento turnus přijel i herec a přítel koní pan Václav Vydra se svojí ženou, herečkou paní Janou Bouškovou. Popovídali si s koňmi, s dětmi i dospělými (bez pořadí důležitosti Smile) a strávili se Zajíčkem příjemné odpoledne.
Turnus BučoviceII  byl zapojen v internetovém projektu Co nás baví a získal 4. místo. Ještě jednou díky za vaši podporu.

Helena Krejčíková

fotogalerie:

2010 - III. turnus: Bučovice I

děti v rámci arteterapie vyrobily krásné loutkyPro 18 dětí byl připraven, stejně jako na všech ostatních pobytech, bohatý terapeutický program: jízdy na koních, arteterapie a písničky. A nečekaně jsme program mohli i na Bučovickém táboře doplnit o masáže nejen pro děti, ale i pro maminky. Přijela za námi nová dobrovolnice, paní Daniela Filipi. Kromě masáží přivezla dětem i překrásné knížky, jejichž je autorkou. (Knihkupectví Hledající )

Na konci čekalo na děti velké a milé překvapení. Během posledního táboráčku s grilováním jsme totiž měli malý karneval a balon splněných přání. Malovalo se na obličej a tak vznikla například ukrutánská banda ukrutánských pirátů, nebo divoké a krvelačné šelmy…
Jenže i ukrutánští piráti a i ty nejkrvelačnější šelmy mají svá tajná přání, která, když mohou projevit, stanou se z nich andílci…

A u nás při táboráčku jsme jeden takový balon splněných přání vypouštěli. Najednou byl z každého mírný beránek a psal své nejtajnější přáníčko na balónek. Nakonec jsme jej na závěr táboráku a vlastně tak i na závěr celého pobytu vypustili a balónek stoupal před zraky všech malých, velkých i dospělých dětí stále výš, až k obloze…

Zajímavostí turnusu byly i dva dny firemního dobrovolnictví, kdy se zaměstnanci společnosti L´Oreal zapojili nejen do prací na statku, ale i do pomoci s programem pro děti.

Markéta Šulcová
fotogalerie:

2010 - I. turnus: Klokánci v Bučovicích

Na první pohled parta veselých a zdravých dětí, kterým nic nechybí. Ale už druhý pohled, a pak i ty další ,odkrývají, že tyhle děti to opravdu neměly a nemají v životě jednoduché… A právě o to, aby jich úsměv a dobrá nálada vydržely, jsme se snažili společně se všemi koníky po celou dobu jejich pobytu u nás…A povedlo se . Na táboře byl náš lety ověřený program terapií doplněn o rozšířené hraní s koníky. Co to je? Skutečně se jedná o hraní? Možná to tak nám, dospělým, nepřijde, ale dětem ano. I práce u koní je pro ně hraní. Děti si na koních tedy nejen „běžně“ zajezdily, jako jezdí děti na jiných našich táborech, ale také měly výuku o koních, práce v boxech a práci s přípravou koníků. Děti se naučily nejen koně čistit, ale i postrojovat a sedlat. Některým z nich se to hodilo na táboře v Doksech, kam děti z Klokánku také přijely.

Pobytu se zúčastnilo 12 dětí a 3 tety. Pro nás a naše dobrovolníky bylo zajímavé povídat si s tetami o organizaci Klokánku a dozvědět se tak nové a zajímavé informace. Pro organizační záležitosti Klokánku musel pobyt skončit o několik dní dříve, ale děti mají slíbeno, že se k nám „náhradnicky“ podívají co nejdříve. Už se těšíme… Jsme rádi, že máme v Klokánkovi nového kamaráda…

 

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství

 

Rychlerozkládací nůžkové stany | Expodum.cz

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru