dobrovolníci

Chcete se stát dobrovolníkem u Zajíčka?

Nezáleží na věku, ani na vzdělání, ale na povaze a chtění :-)
Kdo z vás by rád pomáhal s dětmi a koňmi, kdo z vás by rád přispěl svými schopnostmi, od umění, přes zemědělství, po kuchařství, atd.? Ozvěte se nám!
My vám za to nabízíme milý kolektiv, možnost najít si nové přátelé, být na blízku a občas i na hřbetě koním.
Rádi uvítáme každého, kdo by měl zájem - pište a volejte: Veronika Náměstková.

 

Aktuální dokumenty:

 

Proč má Zajíček na koni akreditaci pro dobrovolnickou službu?

"Akreditované organizace mohou snáze získávat dobrovolníky, kteří dávají přednost vyššímu stupni právní ochrany a předem stanoveným pravidlům.
Akreditace je určitou známkou kvality. Akreditované organizace mohou žádat Ministerstvo vnitra o státní dotaci na pojištění dobrovolníků a na část nákladů spojených s evidencí dobrovolníků, přípravou a výkonem dobrovolnické služby."
Více na www.mvcr.cz

 

Kdo může být dobrovolníkem u Zajíčka?

V podstatě každý, kdo je ochotný pomáhat, chce se něco přiučit a má rád děti a přírodu. 

Mohlo by stačit: děti a koně, ale u našeho sdružení si člověk užije nejen koní (a jiných zvířat), ale je také blízko přírodě (zvláště pak na statku v Bučovicích). Dnes může dobrovolník u ZNK víc než jen vodit koně, i když vodění koní je pořád ta hlavní náplň. Ale je zde i spousta jiných možností jak pomáhat – práce na statku, pomoc při různých akcích a další věci. Zkrátka každý, kdo se zajímá o práci s handicapovanými dětmi, nebo o práci u koní, si tu něco najde.

Samozřejmě to není jen práce. Krom dobrého pocitu ze smysluplné činnosti, je další odměnou už samotný čas strávený ve skupině podobně smýšlejících lidí. Je to totiž velká legrace, hlavně když se dílo povede. A také pořádáme akce jen pro dobrovolníky – setkání, hry, pobyty a další. To abychom náhodou nezapomněli, jak dobří jsme kamarádi. 


 

a pamatujte na heslo:

„Neumíš? – Naučíme Tě“

„Nezvládáš? – Pomůžeme Ti“

Tu třetí část sem raději psát nebudu, ta se totiž netýká těch, kdo teď čtou.Martin Splavec, 28 let, dobrovolník u Zajíčka na koni 

 

Dobrovolníci