Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Pohádkový piknik s písničkou

Moji milovaní, členové i nečlenové KPZ,

ráda bych vás pozvala na náš tradiční piknik na závěr školního roku, tentokrát nazvaný POHÁDKOVÝ PIKNIK S PÍSNIČKOU smile Přijdťe v úterý ve 14.00 před hlavní vchod OC VIVO a odtud se rovnou vydáme za pohádkou na písničku a ke koníkům... Pikinik je před pravidelnýma úterníma jízdama, takže ti z vás, co na ně chodí, o ně nepřijdou smile

POHÁDKOVÝ PIKNIK S PÍSNIČKOU

27.6. 14:00 sraz před OC VIVO
Společně se vydáme za pohádkami na piknik ke koním...

S sebou - dobrou náladu, chuť hrát si a zpívat, něco dobrého pro všechny ....
Vítáme děti, které přijdou v masce pohádkové bytosti smile

Konec cca kolem 16:00
Prosím nahlaste se mi do pondělí večer smile !!!!

piknikpiknik 

 

Děkujeme všem, díky nimž jsou naše děti šťastné u moře

Naše 52 členná parta si pobyt užívá a to i když není úplně nej počasí... děkujeme moc paní Daně Javůrkové - nejlepší delegátce na světě smile, panu Jirkovi M., panu Radku Ondrášikovi, panu Petru Helbichovi a spol. Resulta Entero s.r.o. a všem našim milým Ježíškům, kteří přispěli dětem, aby se mohly jet radovat k moři. Víc než polovina dětí z naší skupiny, je u moře poprvé... a dokonce i mnohé z maminek. Je nepredstavitelne těžké, odjet k moři s těžce handicapovaným dítětem, strachem z odsouzení a obavami z toho, že takový pobyt prostě nezvládnete...A proto tu jsme my...A VY. Díky moc...

Se Zajíčkem u moře 2023

Fotogalerie

 

Zveme vás srdečně na další setkání pro děti s handicapy z Čech a Ukrajiny

Květnové setkání bude u koní.
Povíme si o terapii jízdou na koních, o koních obecně, děti se budou moct pomazlit, potulit, pohladit a možná dojde i na svezení. Budete se moci zeptat na všechno, co jste kdy chtěli o koních vědět smile
Sraz 30.5. v 16.00 před OC VIVO v Hostivaři.
Konec cca kolem 18:00
Závazné přihlášení (kapacita je omezena) - Jméno, věk a váha a dítěte - prosím na email do 22.5. (pondělí večer).
Markéta

 

Na Vánoce v roce 2022 Ježíšek naděloval

Ježíšek naděloval 2022

 

Zimní integrační pobyty 2023 - II. turnus

Zajíček se o víkendu vrátil z hor. Druhý turnus na Božím Daru proběhl v rytmu stálého oteplování a zase mrznutí, chvíli tálo, chvíli sněžilo. Tomuto rytmu jsme se rychle přizpůsobili a buď jsme se schovali do cukrárny, jeli do aquaparku, procházeli apod. nebo jsme lyžovali a sáňkovali smile Byl to fajn týden a bylo to krásných 14 dní. Děti, maminky, tatínkové, psi - všichni si to užili a měl z nás radost určitě i celý Boží Dar. smile Díky všem, kteří se podíleli na realizaci a podpoře zimních pobytů!!

Ze Zajíčku Helena Krejčíková

Doplněna fotogalerie

II. turnus zimních integračních pobytů

 

Zimní integrační pobyty 2023

Náš první turnus zimního pobytu na Božím Daru je v plném proudu. Děti sáňkují, lyžují, chodíme na procházky, večer vyrábíme, tančíme a zpíváme. Máme se dobře, děti jsou veselé a spokojené a to je to hlavní smile

Děkujeme všem, kdo podpořili naše pobyty!!!

Ze Zajíčku  Helena Krejčíková

Fotogalerie

Zimní pobyty ZNK 2023

 

Diskotéka pro handicapované únor 2023

V neděli 19. 2. byla naše malá kavárnička plná tanečníků, kteří si užívali diskotékové odpoledne. Přes počáteční technické problémy, které nás mají moc rády smile se následně rozezněly ty největší disko hity a náš taneční parket nebyl ani chvilku prázdný. Děkujeme Jarušce za skvěle připravenou kavárnu. barmance Áje a samozřejmě Hance a Jirkovi!!!!

Fotogalerie

Diskotéka únor 2023

 

Děkujeme Ježíšku!

Náš projekt Ježíškem po celý rok vyvrcholil před koncem roku vánočním Ježíškem. Díky velkému množství dárců, našich Ježíšků, jsme mohli obdarovat děti ze sociálně slabého prostředí, dát jim pod stromeček, co si přály a co by jim jejich rodiče či opatrovníci nemohli nikdy splnit. 

Děti měly krásné Vánoce, těšily se ze svých dárků. Jejich fotografie naleznete v sekci fotogalerie.

Děkujeme všem příznivcům tohoto projektu,  společnostem Keboola,  ProvidentResulta za jejich podporu, všem individuálním dárcům hmotných darů a finančním přispěvatelům.

Děkujeme ježíšku!

 

Ježíšek je na vrcholu svého úsilí

Naše Ježíškovo pomocnice se činí o 106. Kdo toto nezažil, nedokáže si to představit. Plný byt naší kolegyňky a plná pravá strana naší kavárničky AdAstra balíčků, dárků, tašek, bedýnek a beden.... Nic se nesmí ztratit, každý dáreček musí včas dorazit za svým dítětem. Milí a hodní Ježíškové posílají dárky, nosí dárky, usmívají se a nabíjí nás novou energií na rok 2023. Ale i přes tuto nabíječku si určitě naše super holky Helenka, Martinka a Naděnka moc rády o Vánocích odpočinou. Nyní se totiž opravdu nezastaví...

jezisek 2022Ježíšek 2022

 

XII. Diskotéka v Café AdAstra

Tak konečně jsme zase měli dlouho očekávanou diskotéku! Za pochmurného, mlhavého a chladného počasí to v naší kavárně vřelo!! Tanečníci tančili jak společně, tak ploužáky ve dvojicích, tak měl každý svou chvilku slávy, když převáděli v kruhu ostatním své taneční kreace. Je vidět, že často trénují, protože tance to byly krásné a hlavně opravdové, od srdce:-). Moc děkujeme naší diskotékové partě za uspořádání této skvělé taneční akce, děkujeme kavárně AdAstra za možnost prostor a těšíme se v únoru naviděnou!!

Diskotéka listopad 2022

 

Se Zajíčkem u moře

O víkendu jsme uzavřeli naše letní pobyty návratem poutníků až z daleké Itálie. Rodiny s dětmi s handicapy a rodiny s dětmi ze sociálně slabého prostředí si minulý týden užily slunce a moře v Rosolina Mare v Itálii.

Průběžné zprávy o tamních radostech jsme podávali na našem facebooku.

Děti i jejich rodiče si užili moře, někteří z nich poprvé v životě, dostatku sluníčka, prázdninových zmrzlin, mořských pochoutek, výletů, ale i povídání, zpívání - byli jsme fajn parta. Maminkám děkujeme za jejich odvahu, že seberou síly a s dětmi jedou, víme, že je to náročné. Děkujeme mnohokrát paní ředitelce Markétě Šulcové za čas a energii, které tomu věnuje, děkujeme mnohokrát sponzorům a hlavně také Ježíškům, bez kterých by děti nemohly jet.

Se Zajíčkem u moře 

 

Letní pobyty 2022

V neděli  7. srpna se již všichni klienti, dobrovolníci, koně a jiná zvířata vrátili z Lobendavy, kde jsme všichni společně byli na letních pobytech pro děti s handicapy. Tentokrát nám, oproti minulému roku, přálo počasí, sluníčko hřálo až na výjimky po celou dobu. Dopoledne klienti trávili čas na terapiích: koně, hudba, vyrábění, sport - prostě vše, co nás baví. Odpoledne se pak  nesla v duchu celotáborové hry Tři oříšky pro Popelku. Vedle veselých divadelních scének hraných našimi dobrovolníky se děti mohly bavit luštěním úkolů, zdoláváním překážek na cestě za závěrečným pokladem a zároveň za krásným koncem pohádky, nasazením střevíčku Popelce. V pozdních odpoledních hodinách a po večerech bylo také o zábavu postaráno - koupání v tamním lomu, povídání s maminkami, diskotéka, bojovka, zpívání s kytarou - prostě na nudu nebyl čas. Vrcholem byla pak opravdu strašidelná bojovka, připravená našimi malými dobrovolníky - určená pro handicapované klienty a pro maminky. Báli jsme se všichni stejně smile
Děkujeme úplně všem, kteří se podíleli na podpoře pobytů, těm, kteří je realizovali a už teď se těšíme na příští rok!!!

Letní pobyty 2022

 

Příměstská jezdecká soustředění

Naše spřátelená stáj Bleu de Ciel, která pro nás už léta dělá terapie jízdou na koni pořádá příměstské pobyty. Kdo by se chtěl z našich stálých klientů na pobyt přihlásit a měl by problém s penězi, ať nás kontaktuje!

Jezdecké soustředění

 

XI. Seznamovací diskotéka v Café AdAstra

V neděli 5.6. naše milá kavárna ožila diskotékou určenou především pro handicapované. Skvělé písně, hity české i zahraniční, krásné taneční variace, úsměvy tanečníků, tři hodiny tance, zábavy a samozřejmě i seznamování se - tomu patřilo včerejší odpoledne. Všichni jsme si to užili naplno. Odpolednem nás provázel DJ Jirka, který měl tentokráte s sebou posilu - diskotéku s ním moderoval Džony Macháček. Děkujeme všem za možnost diskotéku pořádat, tentokráte především společnosti Provident Financial. Děkujeme Hance Okálové a DJ Jirkovi!

Diskotéka v Café AdAstra 06/2022

 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru